Kamieniarstwo sakralne

Sposób upamiętniania zmarłych jest bardzo różnorodny i zależał w historii od tradycji i kultury danego narodu. W naszej kulturze najpopularniejszym sposobem upamiętnienia pochowanych, bliskich nam osób są nagrobki kamienne (pomniki cmentarne).

Nagrobek jest dla wielu z nas symbolem pamięci o zmarłych, upamiętnieniem bliskiej nam osoby. Stanowi miejsce, gdzie udajemy się w chwilach wewnętrznej potrzeby, jest znakiem – w wymiarze tylko symbolicznym – jej obecności w naszych myślach i sercach.

Naturalnym jest, że chcielibyśmy aby miejsca ich spoczynku były wyjątkowe, pełne charakteru i indywidualizmu. Dlatego nagrobek powinien mieć pewien styl. Powinien stanowić połączenie piękna, funkcjonalności i możliwie ponadczasowej formy.

Kamieniarstwo nagrobkowe

Naszym zadaniem jest pomóc Państwu w odnalezieniu wzoru, który spełni wszystkie Państwa oczekiwania. Stworzyliśmy w tym celu galerie nagrobków, które przedstawiają przykładowe realizacje oraz Galerię Kamienia Naturalnego. Dzięki nim, bez pośpiechu , będziecie Państwo mogli się zastanowić nad tym jak nagrobek powinien wyglądać i z jakiego materiału chcielibyście go wykonać. Oczywiście nie oznacza to, że zawężamy swoje wykonawstwo do tych pokazywanych na naszych stronach wzorów.

Nie stanowi dla nas żadnego problemu realizacja indywidualnych projektów klienta. Jesteśmy otwarci na wszelkie Państwa pomysły i służymy fachową pomocą i informacją już na etapie projektowania.

Zamawiając u nas nagrobek mają Państwo możliwość wyboru dowolnego wzoru, kształtu oraz wykończenia (możliwości maszyn komputerowo sterowanych CNC pozwalają uzyskać dowolne formy wykończeń płyt nie oferowanych przez inne zakłady kamieniarskie ), każde zamówienie realizujemy indywidualnie, a nasza oferta nie przewiduje miejsca na tanie nagrobki chińskie i inne elementy importowane z Chin, gdyż nie pozwala nam na to dbałość o każdy szczegół wykonanego produktu, który firmujemy własnym nazwiskiem.

Możliwość oglądania przykładowych realizacji online będzie Państwu bardzo pomocna, gdy decyzje o wyborze podejmowane są przez kilku członków rodziny, zamieszkujących różne części Polski , a być może i świata.

Kamień na pomniki

Idealnym materiałem do wykonania każdego nagrobka jest kamień naturalny. Narażony na ciągłą, szkodliwą działalność czynników atmosferycznych, tylko on jest w stanie wykazać się tak wysokimi parametrami technicznymi aby zachować naturalne piękno bardzo długo, dłużej niż często trwa pamięć o zmarłych. W naszym kraju jest dostępna bardzo bogata oferta kamieni naturalnych z całego nieomal świata, która pozwala na wybranie spośród nich kamienia o pięknej strukturze i o barwie jaką sobie tylko wymarzymy.

Nasza firma kamieniarska jest w stanie wykonać nagrobek z dowolnego rodzaju kamienia naturalnego. Jednak ze względu na wysoką odporność na panujące w naszym regionie geograficznym warunki atmosferyczne szczególnie polecamy nagrobki z granitu.

Nagrobki kamienne wykonywane są w zasadzie w dowolnych rozmiarach i stylach. Zalecamy jednak, aby przed dokonaniem wyboru zapoznać się z regulaminem cmentarza, na którym ma być on postawiony, bowiem mogą one określać maksymalne wymiary nagrobków czy nawet narzucać wzory nagrobków.

Ceny nagrobków granitowych

Cena pomnika jest kształtowana nie tylko przez w/w uwarunkowania. Cena będzie wyższa jeżeli projekt zawiera elementy nietypowe, nowoczesne, artystyczne – kute, rzeźbione, metalowe – wymagające współpracy z fachowcami innych branż. Dlatego zachęcamy Państwa do osobistego odwiedzenia naszego zakładu, gdzie służymy fachową poradą, katalogami (nagrobki i akcesoria) a przede wszystkim pomocą w odnalezieniu wzoru , który spełni Państwa oczekiwania.

Cena prezentowanych nagrobków nie zawiera:
– zmian postaci ( na życzenie klienta )
– napisu, liter, elementów ozdobnych
– impregnacji materiału ( na życzenie klienta )
– montażu
– transportu
– belek fundamentowych kamiennych lub betonowych
– wykończenia terenu wokół pomnika
Powyższe produkty i usługi możemy wycenić tylko indywidualnie.

Informacje niezbędne przy zamawianiu nagrobka

Gdy kontaktujecie się Państwo się z zakładem kamieniarskim oczekujecie informacji o warunkach dotyczących wykonania nagrobka, ale przede wszystkim informacji na temat ceny usługi. Podanie ceny, nawet orientacyjnej, wymaga wyjaśnienia z klientem kilku podstawowych kwestii :
– czy miejsce na cmentarzu przeznaczone jest na pomnik pojedynczy, podwójny, grobowiec rodzinny czy nagrobek na urnę
– czy miejsce pochówku jest mogiłą ziemną czy murowaną (tzw. piwniczka)
– czy jest stary pomnik do rozbiórki
– z jakiego kamienia nagrobek ma być wykonany (wybranie koloru)
– jaki wzór został wybrany (uzyskujemy bardzo istotne dane dotyczące wymiarów pomnika)
– jaki ma być styl nagrobka tzn. sposób wykończenia krawędzi, faktura powierzchni, napisy, litery
– czy i jakiego rodzaju dodatkowe akcesoria nagrobkowe zostaną zainstalowane (wazon, krzyż, figura, ławeczka cmentarna, skrzynka na narzędzia itp.)
– czy w zakres usługi ma wchodzić wykonanie wykończenia powierzchni wokół pomnika (ułożenie kostki, położenie dodatkowych elementów kamiennych itp.

1
2
1

ręcznie wykonana rzeźba

2

płyta na wysoki połysk

1
2
3
1

czarny kamień

2

wykończenie wokół grobu

3

ławka

1
2
1

połaczenie 1

2

połaczenie 2